Temple Run

unnamed (1)Bugün sizlere Imangi Studios tarafından yayınlanan ve 2011 yılındaki çıkışından sonra tüm listeleri alt üst ederek, bugüne kadar en çok indirilen ve en çok oynanan oyunlardan biri haline gelmiş olan Temple Run incelemesini yapacağız.

 

Temple Run sürekli koşmaya dayalı olan bir mobil oyun olarak çıktı karşımıza. İlk olarak Ios versiyonu yayınlanan oyun kısa zamanda çok olumlu tepkiler alınca Android sürümü da yayınlanarak hizmet vermeye başladı. Temple Run hala 7’den 70’e tüm yaş gruplarınca sevilerek oynanan oyunlardan bir tanesi.

Nedir bu Temple Run, onu özel yapan ve bu kadar sevilmesine neden olan ne ve oyunun oynanışı nasıl oluyor. Bu soruların hepsi bu makalemizde.

Temple Run, hem macera hem beceri oyunu olduğundan ve bir sonu olmadığından bu kadar çok sevildi belki de. Ayrıca oyunda sadece koşu yapılmıyor. Farklı karakterler satın alabilir ve onları güçlendirebilirsiniz. Günlük görevler ve ana görevleri tamamlayarak listelerde en iyi sıralamaya girebilirsiniz. Yani Temple Run asla sıkmayan bir oyun.

Oyuna ilk girişimizde karakterimiz antik bir tapınakta bir canavardan kaçıyor. Bu zorlu yolda hiçbir engele takılmadan koşmanız gerekiyor. İlk başta bu daha kolay olsa da ne kadar çok koşarsanız karakteriniz zamana bağlı olarak daha da hızlanmaya başlıyor. İşte oyunun en büyük zorluğu da tam olarak burada başlıyor.

Oyunda platformda arkanızdaki canavardan kaçarken ve engellere takılmamaya çalışırken aynı zamanda yol boyunca karşınıza çıkan altınları da toplamanız gerekiyor. Bu altınlar sayesinde yeni karakterler açabilirsiniz ve bazi skilleri de en yüksek seviyeye çıkartabilirsiniz.

Ayrıca oyunda bir de elmas mevcut. Nadiren oyunun içinde karşınıza çıkan bu elmaslardan isterseniz ekstra ücret ödeyerek de satın alabilirsiniz. Bu elmaslar sayesinde koşarken bir engele takıldığınızda ve yandığınızda kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Tabi tek oyun içerisinde ilk devam edişte 1 elmas istiyorken her yanışta devam etmek için lazım olan elmas sayısı da katlanarak artıyor.

Temple Run ilk oyunu o kadar çok sevildi ki, şirket 2013 yılında farklı bir tema içerisinde olan Temple Run 2’yi sevenlerine sundu. Konu tabi ki aynı. Yani ölmemek için koşuyorsunuz.

İşte Temple Run oyununun ayrıntıları.

Eğer oynamak isterseniz mobil cihazınızın mağazasından oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Tabi oyun içi ek ücretlendirmelerin de olduğunu hatırlatalım.

İyi eğlenceler.

Temple Run Online Oyna

Temple Run Apk İndir

Temple Run iOS İndir

786 total views, 1 views today

Bir Cevap Yazın