Hafızanızı Güçlendirecek 7 Oyun

Hafıza oyunları, her yaştan oyun severlerin en rahat oynadığı ve en sevilen türlerden biridir. Hafıza oyunları ile hem hafızanızı güçlendirip hem de eğlenebilirsiniz. Türkiye’nin en sevilen oyun sitelerinden Oyunskor’da da hafıza oyunları kategorisinde, onlarca oyun oynamanız için sizi bekliyor.

Sitemizin en popüler hafıza oyunları neler, nasıl oynanırlar hepsi bu yazıda!

hafiza

SOS OYUNU

Oynamayan var mıdır bilemeyiz ama yıllardır hayatımızda olan gerek defter içinde gerek kara tahta başında okul yıllarımızı eskiten bu harika oyun, artık Oyunskor’da.

SOS oyununda yapılması gereken tek şey; S ve O harflerini 9×9’luk platformda yan yana ya da çapraz bir şekilde, rakibinden önce S-O-S şeklinde tamamlaman gerekiyor. Hamle yapmadan önce çok dikkatli olmalısın.

Oyunumuzu Mouse yardımı ile oynayabilirsiniz.

ROBOT RESİM ÇİZDİRME

Scooby Doo efsanesi burada devam ediyor. Scooby Doo’nun arkadaşlarından olan ekibin güzel kızlarından Velma, rüyasında suçlunun yüzünü görüyor ve korkuyla uyanıyor. Sizin yapmanız gereken ise Velma, suçluyu tarif ederken, robot resmini çizerek suçlunun yakalanmasına yardım etmek.

Oyunda ilk olarak, ekrana gelen suçlunun yüzünü en iyi şekilde aklınızda tutarak, daha sonra suçlunun yüzünü çizmeye başlıyorsunuz. Umarım, suçluyu en kısa sürede yakalarsınız.

SAKLI ELMASLAR

Define avcıları her zaman çılgın olurlar ama bu sefer biz çok daha çılgın bir define avcısına yardım edeceğiz. Bu oyunumuzda elmaslara kavuşmak isteyen bir define avcısını, yönlendirmeliyiz. Yolda bulduğumuz objeleri de toplayarak haritayı tamamlamalı ve onu elmaslara götürmeliyiz. Saklı elmasların hepsini bul, ve define avcısını zengin et!

Oyunumuzu Mouse yardımı ile oynayabilirsiniz.

 

NEHİRDEN GEÇİR

Oyunskor, bu sefer de muhteşem bir zeka oyunu ile karşınızda. Üstelik hafızanızı da zorlayacak. Bu oyunu oynarken, çıldırma anlarına bile gelebilirsiniz, ama emin olun çok eğleneceksiniz. Yardım almadan yapmaya çalışın.

Oyundaki amaç, nehrin kıyısında duran herkesi karşıya geçirmek ama bu o kadar da basit olmayacak çünkü tek bir sandalımız ve bir çok kuralımız var. Bunlar;

-Suçlular, polis olmadan karşıya geçemezler.

-Kız çocukları, anneleri olmadan; erkek çocukları ise, babaları olmadan karşıya geçemezler.

Bu kurallara uyarak, sınırlı sayıda kişileri karşıya geçirmek oldukça zor olacak.

YILDIZLARI SAY

Bulutsuz bir akşam da, gökyüzüne bakarak yıldızları saymaktan hoşlanan hatta kayan yıldızın ardından dilek tutmayı seviyorsanız bu oyun tam da sizin için yaratılmış diyebiliriz.

Bu oyunda, sadece 1 saniye gösterilen yıldızların ardından kaç yıldız gördüğünüz soruluyor ve siz de tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Daha sonra farklı sorular da karşınıza çıkabilir.

Görsel hafızasına güvenenleri bu oyuna bekliyoruz.

YANAN KÜPLER

Yine görsel hafızanızı çok güçlendirecek bir oyun daha var karşımızda. Bu oyunda, ışıklarla süslenmiş 3 boyutlu küpler arasında hangilerin yeşil yandığını aklınızda tutmanız ve daha sonra bunları tek tek işaretlemeniz gerekmektedir.

Oyunumuzu Mouse yardımı ile oynayabilirsiniz.

 

UYKUCU ALTIN MADENCİSİ

Gece nöbete kalan altın madencisi ne yazık ki yorgunluktan uyuyakalmış. Ama maden içinde yolunu kaybetmiş olan çocuk bizden yardım bekliyor. Çocuğu engelleri aşarak, madenden çıkarmalısınız. Ama bunun için öncelikle altın madencisini kontrol etmeniz gerekiyor. Yol üzerindeki engelleri, madenci uyurken aklınızda tutmalısınız, çünkü madenci uyandığından her şeyi unutuyor.

Hem hafıza hem de macera türünde olan bu oyunumuzu yön tuşlarınızın yardımı ile oynayabilirsiniz.

1,200 total views, 1 views today

Bir Cevap Yazın