GOOGLE PLAY’İN SON TREND UYGULAMALARI

Akıllı cihaz kullanıcılarının hepsi, cihazlarından farklı beklentiler içerisindedir. Bazıları için önemli olan güzel bir fal baktırarak eğlenmek, bazıları için ilgi çekici canlı yayınları izlemek, bazıları için ise fotoğraf düzenlemek olabilir.

Google Play Store, neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yönelik binlerce farklı uygulamayı  sizlerin kullanımınıza sunuyor. Google Play son zamanlarda trend olan uygulamaları arasında yer alan bazı uygulamaları da sizlere tanıtarak, beklentilerinizi karşılamanıza yardım etmeyi amaçladık.

1-Binnaz Abla-Gerçek Falcılar

Listenin ilk sırasında, bir mobil fal uygulaması olan Binnaz Abla bulunuyor. Özellikle kadın kullanıcıların dikkatini çeken bu uygulamayı Tasdelen Private Limited şirketi geliştirmiş ve kullanıcılara sunmuş. Uygulamalar sekmesinin Eğlence kategorisinde bulabileceğiniz Binnaz Abla ile neler yapabileceğinize bir bakalım;

-Binnaz Abla uygulamasını, diğer fal uygulamalarından ayıran şey, yolladığınız tüm falların tamamen gerçek falcılar tarafından online olarak yorumlanıyor olması. Üstelik kafelerdeki falcılara verdiğiniz o büyük meblağları değil sizden sadece ufak miktarları istiyor.

-Uygulama içerisinde; kahve falı, tarot falı, katina aşk falı, el falı ve hatta iskambil falı da baktırılıyor. Tabi bunlar da aynı şekilde gerçek falcılar tarafından yorumlanıyorlar.

-Falını istersen yazılı şekilde, istersen de sözlü şekilde alabilirsin. Üstelik falcıların gerçek olduğuna inanmayanlar için ise falcınla görüntülü sohbet etme hakkı veriyorlar.

2-Happn

İnternet ortamında çok fazla, sohbet ve tanışma uygulaması bulunuyor. Ama şu ara herkesin dilinde olan uygulama ise Happn. Nedir bu uygulamayı diğerlerinden ayıran sizce? Hemen bakalım;

-Happn’ı diğer sohbet ve tanışma uygulamalarından ayıran şey, Happn ile yolda karşılaştığın ve beğendiğin birini dahi bulabiliyor olman. Yani senin konum servislerini kullanarak, o an orada olan başka Happn kullanıcılarını önüne çıkarıyor.

-Birisi ile kaç kere ve nerelerde yolunun kesiştiğini profil sayfalarında görebiliyorsun. Bu da hayatta yanından geçip giden kaçırdığın şansları yeniden yakalamana yardımcı oluyor.

-Ve en önemli özelliği. Bu uygulama karşılıklı şekillerde beğenilere dayanıyor. Yani bir taraf bir beğeni yolladıktan sonra karşı taraf da ona beğeni yollarsa mesajlaşmaya başlayabiliyorlar. Onaylamadığınız kişiler size asla mesaj atamaz.

Bu özelliklere bakacak olursak, tanışma ve sohbet uygulamaları içerisinde en güvenilir olanının Happn olduğunu söyleyebiliriz.

3-Younow

Son zamanlarda özellikle ünlü isimlerden sıkça duyduğumuz ‘Younow yayını açma’ deyimini ortaya çıkaran uygulama işte burada. Google Play’in trend listesinde.

Younow, bir canlı yayın yapma ve var olan canlı yayınları izleme platformudur. Aynı zamanda sohbet de edebileceğiniz bir platform tabi ki.

Younow’da kuralları uygun şekillerde canlı yayınlar açabilirsiniz, ya da sevdiğiniz bir kişinin yayını izleyebilirsiniz. Eğer farklı yayınları denemek isterseniz de birbirinden değişik dünyanın dört bir yanından yayın açan insanların yayınlarını ana sayfada bulacaksınız.

Younow ile yeni arkadaşlar edinebilir ve arkadaşlarınız ile Younow üzerinden canlı sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik ünlü isimler de Younow’dan hayranları ile canlı şekilde sohbet ediyorlar. Bu gerçekten de çok heyecanlı. Younow’u denemelisiniz.

4-B612-Selfiegenic

Neydi B612?

Mutluluktu, eşsiz fotoğraflar, renkli yapıştırmalardı.

B612, Google Play’de en fazla kullanılan ve en çok beğenilen fotoğraf çekme-düzenleme uygulamalarından birisi. Uygulamanın geliştiricisi ise Line Corporation şirketi. Şirketin diğer uygulamalarına da göz atabilirsiniz.

Bakalım B612-Selfiegenic uygulamasının ne gibi marifetleri varmış?

-Bu uygulama sayesinde anında, telefonunuzun renksiz kamerası yerine, rengarenk birbirinden farklı ve güzel filtreler ile eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

-Diyelim bu uygulamadan önce çekildiğiniz ama farklılaştırmak istediğiniz fotoğraflarınız var. Bu hiç problem değil. Çünkü B612 ile var olan fotoğraflarınızı da dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

-B612 dünya üzerinde yaklaşık olarak 300 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Sizce de bu kadar insan bu uygulamadan memnun ise sizin de denemeniz gerekmiyor mu?

Fakat dikkat edin, kesinlikle bağımlısı olacaksınız.

1,657 total views, 1 views today

Bir Cevap Yazın