En Sevilen 10 Ameliyat Oyunu

en-guzel-ameliyat-oyunlari

Küçükken hepimiz ‘büyüyünce ne olacaksın?’ sorusuna illa bir kere doktor yanıtını vermişizdir. İşte şimdi gerçekten bir doktoruz. Sitemizde en çok oynanan ve en sevilen ameliyat oyunlarını sizlere tanıtacağız.

  • DİŞ DOKTORUÇoğumuz diş doktorundan korkarız, ama şimdi o korkulan diş doktoru sizsiniz. Gelen hastaların şikayetlerini bulacak ve gereken tedavileri yapacaksınız. Üstelik bu kadar şeyin yanında hastayı da her canını yaktığınızda sakinleştirmek size kalıyor. Küçükken üzdüğümüz diş doktorlarının halinden anlayabileceğimiz bir oyun var karşımızda. Aman dikkatli olun çünkü hastanız çok hassas olabilir.

 

  • DİZ AMELİYATIBüyüklerin de oynarken zorlanacağı bir ameliyat oyunu var bu sefer karşımızda, diz ameliyatı. Bu oyun gerçekten de çok eğitici ve gerçek bir ameliyat gibi. Her şey ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Oynarken kendinizi gerçekten doktor gibi hissedebilirsiniz. Bir hastanın menüsküs ameliyatına giriyor ve onu iyileştirmeye çalışıyorsunuz. Unutmayın ameliyatlar da dikkatli olmak gerekir.  Oyunun 2. versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

  • ELSA DOĞUM AMELİYATIBebekler gerçekten de hepimizin içini ısıtan varlıklar. Özellikle kız çocuklarının doğuştan gelen annelik içgüdüsü onların bebekler ile oynamalarına daha çok ortam hazırlıyor. Bu oyunumuzda da Elsa’yı hastaneye yetiştirerek onun doğum yapmasına yardım ediyoruz. Bunları yaparken yönergeleri de izlememiz gerekiyor tabi.

 

  • KALP PİLİ AMELİYATIBir kalp cerrahı olmak gerçekten cesaret ister. Elinizde bir insana can veren en önemli organı tutabilecek misiniz ? Eğer bunu öğrenmek istiyorsanız bu kalp pili ameliyatı oyununu oynamalısınız. Bu oyunda verilen yönergeleri izleyerek bir kalp pili ameliyatı yapacaksınız. Ne kadar dayanıklısın öğren bakalım.

 

  • ELSA İLK YARDIM Kayak yapmayı kim sevmez ki? Ama kayıp düşmekten de çok korkarız. Bu oyunda Elsa’nın başına da tam olarak bu geliyor. Kayak yaparken kayıp düşen ve yaralanan Elsa’yı yönergeler doğrultusunda iyileştirmek de size kalıyor. Ama hastamız biraz huysuz olabilir.

 

  • BEYİN OPERASYONUBeyin ameliyatı yapmak da en az kalp ameliyatı kadar zordur elbette. Bunu da deneyecek cesaretiniz var ise sizi ameliyathaneye çağırıyoruz. Burada beyninde sorun olan bir hastanın ameliyatına girecek ve size verilen zaman içerisinde onun ameliyatını yaparak tedavisini tamamlayacaksınız. Bu hiç de kolay gözükmüyor sanki.

 

  • OMURGA AMELİYATIŞimdi de bir hastanın omurgasında ki sorunu buluyor ve onu ameliyata alarak iyileşmesini sağlıyorsunuz. Ama zamanla da yarıştığınızı unutmamanız gerekiyor. Bu yüzden çok dikkatli ve aynı zamanda hızlı da olmanız lazım. Bol şans.

 

  • KURBAĞA AMELİYATIBazılarımız okullarımızda, biyoloji derslerinde bu anı tanıklık etmiş hatta bazılarımız ise bizzat kendileri kurbağa ameliyatı yapmışlardır. Yapmayanlar bu oyunda gerçekmiş hissini alarak kurbağa ameliyatını deneyebilir, önceden yapanlar ise bu oyunla öğrendiklerini hatırlamaya çalışabilirler. Bu o kadar da zor olmasa gerek. Tabii oyun yönergelerini uygulamayı da unutmamanız gerekiyor.

 

  • RAPUNZEL EL AMELİYATISarı saçlı prensesin ellerine biraz zarar gelmiş. Canı yanan ve üzülen prensesin ellerini temizleyip tedavisini yapmak ise size kalıyor. Prensesin ellerini öncelikle mikrop kapmasın diye iyice temizlemeli daha sonra ise malzemeler ile tedavisini yapmalısınız.

 

  • SELFİECİ ELLİESon olarak listemizde hepimize aslında ders olması gerek bir oyun var. Ellie, sörf yaparken selfie çekmeye çalışır ve olanlar olur. Başına bir kaza gelen Ellie’yi tedavi etmek sizin ellerinizde. Bu kadar canı acıdığına göre Ellie dikkat gerektiren bir iş ile uğraşırken, dikkatini dağıtacak başka bir şey yapmaması gerektiğini öğrenmiştir bence. Ya sizce?

1,191 total views, 1 views today

Bir Cevap Yazın