En Popüler 5 Dini Oyunumuz

Oyunsitemiz olan Oyunskor’da birbirinden eğlenceli ve öğretici oyunlarımız arasında Dini oyunlarımız da mevcut. Bu kategorimizdeki en popüler 5 oyunumuzu sizler için tanıttık.

dinioyunlar

RAMAZAN KELİMELERİ

Listemizin ilk sırasını, yaklaşan Ramazan ayı için yardımcı olacak olanoyunumuza ayırdık. Oyunumuzda, kelimeler kutu içinde gizlidir. Sol kısımdalistelenen dini kelimeleri karışık bulmacanın içinden arayarak bulmanızgerekiyor. Fakat bunu yaparken size verilen süreyi göz önünde bulundurarakdaha seri olmaya çalışmalısınız.

HAZİNE ADASI 1-2

Hazine Adası oyunlarımızda da yapmanız gereken şey hazineye ulaşmak. Amatabi ki bu o kadar da kolay olmayacaktır. Nedeni ise hazineye giden yol üzerindekarşınıza çıkacak hayvanların size sordukları sorulara doğru cevaplar vermenizgerekmektedir. Hazinenize ulaşmanızın tek yolu bu.Hazine Adası 1 ve Hazine Adası 2 oyunlarında bu sorulara doğru yanıtlar vererekhazinenize ulaşabilirsiniz.

MEKKE’DE YAŞAM

Oyunumuzda ilk olarak ekranınıza bir soru gelecek ve o soruyu bilmeniz halindeise bir tuğla gelecek. Toplam 15 soruyu doğru şekilde cevaplandırdığınızda, tümtuğlalar gelmiş ve boyalar evinizi renklendirmiş olacak. Evinizi inşa etmek içintüm sorulara doğru cevapları vermelisiniz. Daha sonra ise 3 sütun şeklindegelecek soruları cevaplayın ve evin güzel kızı Elif’i evine götürün.

NAMAZ KILMA

Oyunumuzda küçük kahramanımız namaz kılmak istiyor. Ama okunacak dualarıve yapılacak hareketleri biraz karıştırmış olmalı. Bu konuda ona yardımetmeliyiz. Ekrandaki namaz kılma hareketlerini ve okunacak duaları, doğrusıralamaya koyun ve küçük çocuğun namaz kılmasına yardım edin.

ABDEST ALMA

Tıpkı bir önceki oyunumuzdaki gibi küçük çocuk bu sefer de, abdest alınırkenyapılacak işlemlerin sırasını karıştırmış ve yine bize ihtiyacı var. Ekrandakarşınıza gelen abdest işlemlerini doğru sıraya koyarak ona yardım etmelisiniz.Oyunumuzu Mouse yardımı ile oynayabilirsiniz.

1,008 total views, 1 views today

Bir Cevap Yazın