Bombacı Robot Oyunu Serisi

Bombacı Robot serisi, Oyunskor’un en sevilen oyun serilerinden birisidir. Biz de bu seriyi sizlere tanıtmaya karar verdik. Öncellikle biraz oyundan bahsedelim. Bombacı Robot serisinde, toplam  9 adet oyun bulunmaktadır. Hepsi birbirinden güzel olan bu oyunları kısa kısa anlatacağız.

 

 

Öncelikle serinin ilk oyununa gidiyoruz. Bombacı Robot oyununda, düşmanlara karşı bombaları bırakarak kaçmaya çalışıyoruz. Tek tek bombaları bırakarak düşmanlarınızı tamamen kapana kıstırın ve yok edin. Bütün düşmanlarınızı patlatmalısınız. Bombacı Robot 2 oyununda aynı sistem devam etmektedir.

Bombacı Robot 3 oyununda ise, işler biraz daha değişiyor. Öncelikle robotumuzun cinsiyet seçimini yapıyoruz. Daha sonra ise bölüme ilerleyebilirsiniz. Yön tuşları ile robotunuzu kontrol edeceksiniz. Boşluk tuşu ile de bombaları bırakacaksınız. Yolunuzda çıkan ekipmanları toplayarak da savunma cihazları kazanacaksınız.

Bombacı Robot 4 oyununda ise, oyundaki diğer rakiplerinizi yenmeniz ve onlardan daha fazla malzeme toplamanız gerekmektedir. Bu sefer bombaları kolonları patlatmak için kullanacaksınız. Böylece oyunda ilerleyebileceksiniz. Robotu yön tuşları ile yönlendirecek ve boşluk tuşu yardımı ile de bomba bırakacaksınız. Bombaları bıraktıktan sonra kaçmayı unutmamalısınız.

Bombacı Robot 5 oyununda ise oyunun biraz daha genişlediğini göreceksiniz. Küçük robotumuzu bir gladyatör haline getireceksiniz. Yeteneklerinizi test edeceğiniz bu oyunda istediğiniz modda oyunu başlatabilirsiniz. Patlatılan yerlerden çıkacak olan itemleri almayı da unutmamalısın. Oyunda robotu yönlendirme ve bomba bırakma tuşları ise diğer oyunlardaki gibi yön tuşları ve boşluk tuşu.

Bombacı Robot 6 oyununda da sistem gene aynı işliyor. Ama bu sefer farklı olarak karşımıza çıkan robotları bombalarımızla imha ediyoruz. Oyuna eklenen bir diğer özellik ise gerçekten tüm Bombacı Robot severlerin ilgisini çekmeyi başarmış. Bu oyunda kazandığımız paralar ile robotumuzu giydirebiliyor ve süslüyoruz.

Bombacı Robot 7 oyununda, artık işler gerçekten de büyüyor.  İster iki kişilik isterse tek başınıza bilgisayara karşı oynayabileceğiniz oyunda yine hızlı olan ve akıllı davranan kazanacak. Birçoğunuzun keyifle oynadığınız Bombacı Robotlar oyunlarının eskilerinde olduğu bu oyunda da yapacaklarınız aynı, rakiplerinizi bırakacağınız bombalarla yok etmek ve oyunu kazanmak. Aynı şekilde Bombacı Robot 8 oyunu da aynı şekilde oynanmaktadır.

Serinin farklı oyunu olan Bombacı Robot Go Kart oyununda ise artık robotlarımız go kartta kapışıyorlar. Yani macera yarış pistlerine taşınıyor. Oyunumuzda öncelikle arabayı ve robotu seçiyorsunuz. Daha sonra da yarışları tamamlayacak ve bu yarışmalarda özel yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Yön tuşları ile aracınızı kontrol ederken pistin üzerindeki soru işaretli balonların içinden çıkan özellikleri X tuşu ile kullanarak rakiplerinizi engelleyebilirsiniz. Böylece oyunumuzun temel özelliği olan hayatta kalan kazanır mantığı ile keyifli bir oyun sizleri bekliyor.

İşte Bombacı Robot serisinin oyunlarının ayrıntıları bu şekilde. Umarız beğenirsiniz şimdiden iyi eğlenceler.

 

805 total views, 1 views today

Bir Cevap Yazın