2016’nın Fenomeni Trivia Crack

TRİVİA CRACK NEDİR?

Bu muhteşem bilgi yarışmasını duymayan kalmamıştır muhtemelen. Varsa da hemen açıklayalım. Trivia Crack, mobil cihazlar için Etermax şirketi tarafından üretilmiş bir oyun. Bu oyun neden bu kadar tuttu, bu oyunda neler var derseniz de oyunu anlatalım biraz.

triva

Trivia Crack, arkadaşlarınla ya da rastgele bir şekilde karşına gelecek bir kişi ile kapıştığın bir bilgi yarışması oyunu. Öncelikle kendinize bir rakip belirleyip oyunu başlatıyorsunuz ve karşınıza bir çember geliyor bu çemberde 6 farklı kategoride sorular var. Bu kategoriler; coğrafya,tarih,eğlence,bilim,sanat ve spor. Gelen soruları doğru bildikçe puan kazanıyorsunuz ve her 3 doğrunuzda ise bir taç kazanma hakkınız var. Bu taç ile istediğin bir kategoriden bir soruyu doğru cevapladığında o kategorinin etiketini kazanıyorsun. Ama dikkat et yanlış yaparsan, sıra rakibine geçer ve bu sefer etiketleri toplamaya o başlar. İlk önce etiketleri tamamlayan oyunu kazanmış oluyor. Bu anlattığımız oyunun normal versiyonu idi ve en çok sevilen de bu versiyon.

Oyunun diğer bir versiyonu ise meydan okuma. Bu versiyon da ise eğer yine rastgeleyi seçerseniz, önünüze rastgele 10 kişi geliyor ve ardı ardına sorular gelmeye başlıyor. 12 sorudan en kısa sürede en çok doğruyu bilen oyunu kazanıyor. Oyunu kazanana ise bol miktarda ödül veriliyor.

unnamed

Oyunun soru kapasitesi ise oldukça yüksek, binlerce sorusu olan bu oyunda sıkılmak imkansız denilebilir. Oyun çok büyük bir başarı elde etti ve sadece Google Play’de 5 buçuk milyon indirmeye ulaştı.

Oyunun en güzel yanlarından biri de fabrikada kendi sorularını yaratarak oyunun içeriğine katkıda bulunabiliyor olman. Bu sayede oyuncuyu etkin bir şekilde oyuna katıyor.

Arkadaşlarınızla canınız sıkıldığında beraber bir meydan okuma başlatarak eğlenebilirsiniz. Oyun oldukça eğlenceli ve her telefonda bulunması gerekiyor diye düşünüyoruz.

Trivia Crack Oyna

Google PlayApp Store

2,683 total views, 1 views today

Bir Cevap Yazın